TESLİMAT KOŞULLARI
icon icon Anasayfaya Dön

Teslimat Koşulları

Siparişimin Teslimat Süresi ve Koşulları Nelerdir? [+]

İstanbul içi 09.00-17.00 saatleri arasında verdiğiniz siparişlerinizi, bir sonraki iş gününde kendi araçlarımızla kapınıza getiriyoruz. 

Resmi tatil günlerinde ve hafta sonlarında teslimat yapılmadığını lütfen dikkate alınız. 

İstanbul dışından verdiğiniz siparişileriniz anlaşmalı kargo firmaları aracılığıyla yapılır ve teslimat süresi bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterir. 

09:00-17:00 saatleri arasında verdiğiniz siparişleriniz aynı gün içinde anlaşmalı kargo firmasına teslim edilir. İstanbul’a uzaklığınız 600 km'den az ise 24 saat içerisinde, daha uzak ise 48 saat içerisinde siparişleriniz kapınıza gelir. 

 Teslimat ve fatura adreslerinin farklı olması durumunda, eğer basılı fatura alınmak istenirse 3,25 TL + KDV dosya kargo ücreti talep edilmektedir..

Siparişimi hangi kargo firması ile gönderiyorsunuz ?

Sitemizden yapacağınız 50 TL + KDV ve üzeri İstanbul içi alışverişlerinizde Kargo Ücreti alınmamaktadır."Kapıda ödeme seçeneği" ile yapılan alışverişlerde kargo ücreti ve kapıda ödeme bedeli müşteriler tarafından ödenmektedir.

Faturam kargo firması tarafından teslim edilmedi ?

Faturalarımız gönderilen siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır,hiçbir durumda faturasız ürün gönderilmemektedir.
Kargo ile teslimi yapılan siparişler fatura ile kargo firmasına teslim edilmektedir.
Faturanız, ürünlerinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti(kargo poşeti) içinde size ulaştırılmaktadır. 
Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından  fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisini uyarınız ve ısrarla faturanızı isteyiniz.
Teslim edilemeyen fatura için lütfen tutanak tutturup bize bildiriniz.

Siparişim (ürün,koli) darbeli veya kırık geldi ?

Ürününüz size hasarlı olarak ulaştı ise; yanında kolinizi açtığınız kargo firması görevlisine hasarlı ürün tutanağı tutturmanız gerekmektedir.
Tutanak ile birlikte ürünü veya ürünleri faturaları ile birlikte sorununuzu anlatan açıklamayla ve kargo görevlisine hazırlattığınız tutanakla birlikte, bize ödemeli olarak kargo ile göndermenizi rica ederiz.Ürünler bize ulaştığında en kısa sürede yeni ürünleriniz size gönderilecektir.

***Kargo gönderilerimiz sadece adresinize teslim edilecektir, şubeden teslim talepleriniz geri çevrilecektir.***

 

Satınaldığım ürün veya ürünleri iade etmek istiyorum ?

Satınaldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 15 iş günü içerisinde mayakirtasiye.com 'un düzenlemiş olduğu fatura ve iade sebebinizi belirten açıklama ile iade edebilirsiniz.

İadede dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir;

 • İadeler mutlaka orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
 • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik vasfını kaybetmiş, bir başka müşteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki alt nüshaları dahil) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da Yurtiçi Kargo ile gönderim yapmanız gerekir, diğer durumlarda ise kargo ücreti müşteriye aittir.
 • Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi olabilecek ürünler için, mutlaka uyumluluk hakkında teknik yardım alarak sipariş verilmelidir. Bu tarz ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örnek : Yazılım Ürünleri, Hazıfa Kartları, Bazı bilgisayar donanımları vb.)
 • İade edilmek istenen ürünün faturası Firma Adına kesilmiş ise, iade ederken kurumun düzenlediği iade faturası ile birlikte gönderilmelidir. Faturası kurum adına düzenlenen ürünlerin iadesi İade Faturası  kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.
 • İade etme istediğiniz ürünlerin mutlaka iade sebebini not ekleyerek fatura ile birlikte gönderiniz.

İadesi Olmayan Ürünler;

 • Cep Telefonları
 • Sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
 • DVD, VCD, CD media'lar
 • Her türlü yazılım ve programlar

İade için gönderilen ürünler Teknik Servis tarafından iadeye uygunluğu incelenir(gerek görülmesi durumunda tedarikçi firmaya test edilemesi için gönderilebilir).
İadenizin onaylanmasının ardından, satın alma şeklinize göre hesap numaranıza veya kredi kartınıza iade tutarı yansıtacaktır. 
Ortalama iade süreci (1-5 gün arasıdır).